2013. november 27., szerda

Sziasztok! A mai bejegyzésemben a csuklásról lesz szó.
Ha a csuklás sokáig tart, órákig,napokig és nem múlik el, sőt fokozódik is akkor fordulj orvoshoz!

Ahoz, hogy a csuklást megszüntessük tudnunk kell az okait is:

  1. A csuklás kialakulásáért két agyideg,a bolygóideg (nervus vagus) és a nyelv-garati ideg (nervus glossopharyngeus) felelős.Ha ezek ingerületbe jönnek az agy meghatározott területén átkapcsolódva a rekeszizom idegén keresztül csuklást idéznek elő. A bolygóideg egy darabig a nyelőcső mellet fut majd a gyomor falát is behállózza. Ezért van az,hogy gyakran bőséges étkezés után jön ránk a csuklás. Leggyakrabban a gyomor és a belek igazgatása okozza, de lehet központi eredetű is és ez gyakran makacs jelenség.
  2. A jóindulatú, magától szűnő csuklás oka lehet a gyomor feszülése (szénsavas italok, levegőnyelés, túl nagy mennyiségű étel fogyasztása), hirtelen hőmérsékletváltozás (forró és hideg folyadékok, hidegzuhany), alkoholfogyasztás, izgalom, stressz, nevetés.           
De hogyan szünetessük meg?

Számos egyszerű gyógymód létezik ártalmatlan csuklás esetén, amelyek, ha hisznek benne, hasznos lehet. Amit tudományosan is igazoltak:

Számos egyszerű gyógymód létezik ártalmatlan csuklás esetén, amelyek, ha hisznek benne, hasznos lehet. Amit tudományosan is igazoltak: 


  • A magasabb vér szén-dioxid érték gátolja a rekesz aktivitását, ezért jó lehet, ha néhány légzési ciklust kihagyunk és a levegőt benntartjuk, vagy papírzacskóba lélegezünk.
  •  A rekeszizom mellett futó vagusz ideg ingerlését kísérelhetjük meg gyors vízivással, száraz kenyér vagy jégdarab lenyelésével. 
  • Hatékony lehet a rekeszizom ingerlése a térdek mellkashoz szorításával. A megijesztés a csuklás ritmusától eltérő fázisban vált ki belégzést.
Forrás: http://www.webbeteg.hu/cikkek/neurologia/1123/miert-csuklunk

                                         Remélem tudtam segíteni! :)





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése